Czy szum w uszach i przyspieszone tętno mają jakiś związek?

Mam 13 lat mam 172 wzrostu i ważę około 54 kg. Miesiąc temu przeziębiłam się , miałam katar i źle się czułam . Zaczęło szumieć mi w uszach, a do tego mam przyspieszone bicie serca - nawet w spoczynku około 120 uderzeń na minutę. Byłam u laryngologa, ale w uszach nic nie ma. Jestem alergiczką, więc lekarz od razu poszedł w tym kierunku i przypisał mi jakieś krople do uszu. Miałam też badanie krwi, ale wszystko jest w normie. Zanim zaczęłam słyszeć szumy słuchałam muzyki w słuchawkach i martwię się, że to też możne być powód - co powinnam zrobić? Moje dolegliwości bardzo mi przeszkadzają , zawsze dobrze się uczyłam, ale teraz przez to nie mam nawet ochoty, bo ciągle o tym myślę. Zastanawiam się też czy to może mieć związek z tym, że mało śpię, maksymalnie 6 godz. dziennie, bo nie mam czasu, mało jem i często się stresuję - czy to może być przemęczenie lub nerwica? Proszę o pomoc, już nie wiem co mam robić :(.

Witam!
Dolegliwości fizyczne mogą być wynikiem przemęczenia i lęku. Żeby móc zdiagnozować problemy psychiczne w takim wypadku, najpierw muszą zostać wyeliminowane przyczyny somatyczne. Porozmawiaj z rodzicami na temat swoich dolegliwości i wybierz się z nimi do lekarza rodzinnego.
Jeśli lekarz stwierdzi, że Twoje problemy są natury psychicznej, wtedy należy skonsultować się z lekarzem psychiatrą lub psychologiem. Jesteś niepełnoletnia, dlatego do wizyty u specjalisty wymagana jest zgoda rodziców.

Pozdrawiam