Czy szydełkowanie pomoże przy nerwicy lękowej?

Witam mam nerwicę lękową, ostatnio Lekarz zalecił mi abym zaczęła szydełkować, przekonywał mnie że ma to bardzo pozytywny wpływ na zdrowie i może nawet wydłużyć życie. Posłuchałam jego rady i zaczęłam szydełkować nie ukrywam że sprawia mi to dużo przyjemności ale zastanawiam się czy rzeczywiście może to mieć jakiś wpływ na zdrowie czy po prostu lekarz chciał bym nie myślała ciągle o swoich lękach. Przepraszam jeśli pytanie wyda się głupie pozdrawiam. Barbara.

Witam Panią. Z pewnością zna Pani takie powiedzenie, że "nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi". To ważne, że ta aktywność sprawia Pani przyjemność. Ona wprowadza trochę innej (przyjemniejszej) jakości w Pani życie. Mam nadzieję, że poza kontaktem z lekarzem korzysta Pani również z pomocy psychologicznej. Leczenie farmakologiczne i oddziaływania psychologiczne stosowane razem mogą przynieść Pani najwięcej korzyści. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam,
koncentracja na konkretnej czynności fizycznej ogólnie uwalnia napięcie psychiczne związane z lękiem.Szczególnie,że ten ostatni jest najczęściej związany z obszarem relacji społecznych.Tak więc,jeżeli może sobie Pani pozwolić na nieobecność lub choćby odpoczynek na pewno ma to swój sens.W innym przypadku przydatne są metody terapeutyczne,w tym zmiana sposobu postrzegania sytuacji lękowej ,zmiana otoczenia ,gdy jest ono np.przemocowe itp.
Pozdrawiam serdecznie.

Dzień dobry, szydełkowanie z pewnością pomaga się oderwać od lęków i problemów, ale ich nie rozwiązuje. To dobrze, że znalazła Pani w tym przyjemność. Zachęcam jednak do podjęcia specjalistycznego leczenia - psychoterapii lub farmakoterapii.