Czy ta dieta jest dla mnie odpowiednia?

Witam serdecznie, zdecydowałam się na dietę 1100/1200 kcal. Ważę 113 kilogramów, mój wzrost to 173 cm. Pracuję codziennie od 8 do 16, w miejscu gdzie nie ma nawet mikrofali. W domu jestem tak ok. 16.15. Pomyślałam więc, żeby posiłki rozłożyć następująco. 7.30 śniadanie 10.30 przekąska (owoc, jogurt light, kawa 3 w 1, która ma te 69 kcal) 13.30 II śniadanie 16.30 obiad i 19.30 kolacja Czy takie rozłożenie nie spowoduje przypadkiem, że nie będę chudnąć? Mam wątpliwości co do kolacji tuż po obiedzie, ale staram się żeby było to ok. 120 kcal. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim powinna Pani uświadomić sobie, że to zbyt rzadkie i nieregularne posiłki powodują nadwagę. Spożywanie małych objętościowo posiłków co 2 -3 godziny jest kluczem do osiągnięcia szczupłej sylwetki. Nie polecam jednak stosowania diety 1100 kcal na własną rękę, ponieważ taka dieta musi być dostosowana do organizmu każdego człowieka indywidualnie. Im mniejsza podaż kalorii tym trudniej pokryć zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze, czego konsekwencją mogą być niedobory i problemy zdrowotne. Radzę udać się do dietetyka po odpowiedni jadłospis i ewentualnie na nim się wzorować. Dodatkowo zanim rozpocznie Pani dietę proszę zapoznać się z zasadami zdrowego żywienia i do nich zacząć się stosować http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pozdrawiam.