Czy ta wielkość tarczycy jest prawidłowa?

Wyniki badań USG tarczycy u mojej 6-letniej córki: Prawy płat 12 mm (szerokość 10 mm, długość 30 mm). Lewy płat 10 mm (szerokość 9 mm, a długość 27 mm ). Czy te rozmiary tarczycy są prawidłowe?

ponad rok temu

Parenting.pl to nowoczesny portal przeznaczony przede wszystkich dla obecnych i przyszłych rodziców, ale również dla osób zainteresowanych tematyką związanych z rozwojem i zdrowiem dziecka. Serwis posiada bogatą bazę treści.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

o wiele istotniejsza od wielkości tarczycy jest jej struktura - czy są w niej obecne guzki i o jakiej echogeniczność. Wielkość tarczycy Pani dziecka jest prawdopodobnie w normie, lecz należy porównać te wartości z odpowiednią siatką centylową. Warto także wykonać badania hormonalne.

Pozdrawiam