Czy tabletka magnezu mogła utknąć w gardle?

Witam, Mam nerwicę lękową 4 dni temu połknęłam magnez, była to duża tabletka. Czy mógł mi wpaść do serca bo czuję jak mi coś tkwi w sercu, tak samo w gardle i przełyku czuję że ta tabletka tam siedzi. Cały czas bekam i odbija mi się. Codziennie umieram (czuję to) i czuję że zemdleję. Czy lekarz mógł się pomylić i mam jakąś inną poważną chorobę. czy ta tabletka mi tam utknęła i przez to blokuje że tabletki na nerwicę nie wpadają dalej i zatrzymują się i przez to czuję się gorzej. Pomocy?

Nie ma takiej fizycznej możliwości, aby tabletka wpadła Pani do serca. Można też wykluczyć, że wciąż tkwi w przełyku. Doświadczany ból gardła, przełyku i serca, oraz doświadczanie własnej śmierci są objawami nerwicy. Zdaję sobie sprawę jak przerażające są to dla Pani doświadczenia i jak niezwykle trudno właściwie funkcjonować w takich warunkach.
Proszę zgłosić lekarzowi psychiatrze, że przyjmowanie tabletek, które Pani przypisał nie poprawia Pani samopoczucia, a poziom lęku wzrasta. Zachęcam także do podjęcia psychoterapii, dzięki której łatwiej zrozumie Pani chorobę, z którą się Pani zmaga, oraz szybciej odzyska Pani wewnętrzny spokój.

Witam Panią
Objawy, które Pan opisuje, w tym lęk o własne zdrowie,
często towarzyszą zaburzeniom lękowym, nerwicowym.
Prawdopodobnie stres lub jakieś przykre doświadczenia
z przeszłości wywołały u Pani bezpodstawny,
a jednak dla Pani zatrważający lęk, który jeszcze bardziej
nasilił się w wyniku trudności z przełknięciem tabletki.
Każdy lęk, również ten związany z atakami paniki,
lęk o własne zdrowie czy lęk przed śmiercią, przyczynia się
do odczuwania różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych.
Osoby cierpiące na nerwicę często też mają uczucie zawrotów
głowy
, osłabienia oraz poczucie zbliżającego się omdlenia,
które w rzeczywistości bardzo rzadko się zdarza.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i coraz trudniej go ujarzmić, a to może doprowadzić
do poważnych zaburzeń.
Aby skutecznie wyleczyć nerwicę lękową i jej uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła problemu
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Dlatego zachęcam Panią do skorzystania z psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wypracować umiejętności radzenia sobie ze stresem, z emocjami ,
a także uporać się z lękami i pozostałymi dolegliwościami.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl