Czy tabletka "po" może spowodować mniej obfity okres?

  Czy E****** (tabletka po) może wywołać mniej obfity okres? Na następny dzień po zażyciu było krwawienie, a teraz w terminie dostałam okres mało obfity. Co to może oznaczać?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Krwawienie po tabletce "po" nie miało charakteru miesiączki, było to krwawienie spowodowane przez jednorazowe przyjęcie silnej dawki hormonów. Dobrze się stało, że kolejny okres wystąpił w terminie. Jego inna niż zwykle intensywność miała związek z zażytą tabletką i zmianami hormonalnymi przez nią spowodowanymi.

Pozdrawiam serdecznie!