Czy tabletki antykoncepcyjne Azalia są bezpieczne?

Witam Jestem mamą karmiaca. Mój synek ma 10 miesięcy i chcialabym zacząć używać antykoncepcji. Lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne Azalia które bierze się cały czas a miesiaczki nie występują w ogóle. Z jednej strony bardzo wygodne rozwiązanie ale czy bezpieczne? Może są inne jakieś lepsze metody? I oczywiście żeby nie przenikaly do mleka

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Ich bezpieczeństwo jest porównywalne z innymi preparatami hormonalnymi.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Tak. Przed rozpoczęciem ich stosowania proszę zapoznać się z ulotką, a zwłaszcza podpunktami:"przeciwwskazania do stosowania leku" i "działania niepożądane".