Czy tabletki antykoncepcyjne blokują powiększanie się biustu związane z dojrzewaniem?

Mam 19 lat i rozpoczęłam branie tabletek antykoncepcyjnych, jednak do tego czasu piersi nadal stopniowo mi się powiekszały. Teraz poprzez branie tabletek pewnie zahamuje ich naturalny dalszy rozwój. Czy kiedy przerwę branie tabletek, organizm po półrocznym oczyszczaniu nadal wróci do rozwoju? Czy może proces ten na zawsze zostanie zahamowany? Mam na myśli w miarę znaczący wzrost, jaki towarzyszył mi dotychczas, który pewnie był wynikiem dojrzewania.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Mało prawdopodobne, aby piersi po ukończeniu 19. roku życia rosły w sposób naturalny (pomijając powiększanie biustu związane z tyciem).

Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych zwykle wiąże się z powiększeniem rozmiaru piersi (zwykle o 0,5 do 1 rozmiaru), jednak po odstawieniu tabletek proces ten ulega odwróceniu.