Czy tabletki antykoncepcyjne działają od pierwszego dnia stosowania?

Lekarz ginekolog przypisał mi tabletki antykoncepcyjne Vines. Pytanie, czy to ze zalecił i powiedział, ze od pierwszej tabletki będą działać, a powiedział ze mam wziąć w 3 dniu miesiączki, to czy naprawdę odrazu działają? Czytam dużo informacji ze powinno się wziąć od dnia 1, a lekarz sam zalecił mi od 3 i powiedział, ze od tej tabletki już będę mogła uprawiać stosunki, bez dodatkowego zabezpieczenia. Biorę w tym momencie 3 dzień, jak i dopiero po 3 dniu miałam stosunek bez zabezpieczenia.

Lek. Paweł Szadkowski

Stosowanie leku Vines należy rozpocząć w pierwszym dniu cyklu (czyli w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego). Jeżeli stosowanie leku Vines zostanie rozpoczęte w pierwszym dniu krwawienia miesiączkowego, natychmiast chroni on przed zajściem w ciążę.