Czy tabletki antykoncepcyjne Levest są bezpieczne?

Witam, zaczęłam zarzywać tabletki antykoncepcyjne Levest 150/30, mieszkam w UK, lekarz mówił, że Yasmin nie jest odpowiedni dla osoby w moim wieku (22lata) i niesie podwójne ryzyko jeśli chodzi o choroby i nowotwory... W każdym bądź razie biorę je ponad dwa tygodnie, opuściłam dwie tabletki. Moje pytanie jest takie: czy te tabletki są bezpieczne? Niestety dostałam trądziku, którego nigdy nie miałam, brązowe krwawienie po 2tygodniach i 3 kilo wiecej. Pomocy.. zmienić tabletki?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest wizyta kontrolna u specjalisty ginekologa. Być może konieczna będzie zmiana preparatu.