Czy tabletki antykoncepcyjne mogą spowodować bezpłodność?

Współżyję z moim facetem i chcielibyśmy zabezpieczać się tabletkami antykoncepcyjnymi, jednak boimy się, że później w przyszłości mogą być jakieś problemy, że może to doprowadzić do tego, że później mogę nie mieć dzieci. Czy w ogóle biorąc tabletki może się tak stać? Proszę o odpowiedź!

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Tabletki antykoncepcyjne mają różne działania niepożądane oraz są sytuacje, w których nie można stosować takich leków. Dlatego przed rozpoczęciem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych konieczna jest wizyta u ginekologa. Pozwoli to na zebranie wywiadu, wykonanie badania ginekologicznego oraz badań dodatkowych. Dzięki temu możliwe będzie dobranie odpowiedniego preparatu.

Tabletki antykoncepcyjne nie powodują bezpłodności.

Pozdrawiam