Czy tabletki antykoncepcyjne mogą uczulać?

  Od 9 listopada biorę tabletki i od kilku dni na całym ciele mam dziwną wysypkę. Wydaje mi się, że to właśnie od tych tabletek. Czy mogę przerwać zażywanie? Jak to może wpłynąć na mój organizm ?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli wysypka pojawiła się wraz z rozpoczęciem przyjmowania antykoncepcji to najprawdopodobniej jest to uczulenie na jakiś składnik leku.
Przerwanie tabletek w połowie blistra nie jest zwykle zalecane, jednak w Pani przypadku należy odstąpić od tej reguły. Ryzyko powikłań alergicznych przewyższa hormonalne.
Reasumując, proponuję przerwać przyjmowanie tabletek z obecnego blistra i skontaktować się z lekarzem w celu dobrania innego preparatu.

Pozdrawiam