Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy tabletki antykoncepcyjne mogły spowodować zanik miesiączki?

Witam, stosuje tabletki 24+4, mój problem dotyczy braku miesiączki po skończeniu przyjmowania tabletek z czynną substancją. Okres spóźnia mi się 5 dzień. Zawsze miesiączkę dostawałam regularnie. Ostatnio dużo współżyję z moim partnerem. Czy mam obawiać się ciąży? Oraz czy mam zacząć kolejne opakowanie tabletek? Czy tabletki mogą spowodować zanik miesiączki?
KOBIETA ponad rok temu

Poród u kobiet zainfekowanych wirusem opryszczki

Witam serdecznie, Jeśli tabletki były przyjmowane systematycznie, ryzyko ciąży jest minimalne. Brak krwawienia podczas odstawienia tabletek antykoncepcyjnych prawdopodobnie wynika z utrzymywania się we krwi dużej dawki hormonów dostarczanych w postaci tabletek przez cały cykl. Krwawienie z odstawienia nie jet bowiem prawdziwą miesiączką, a wynikiem spadku poziomu hormonów. Jeśli sytuacja powtórzy się w kolejnym cyklu proszę udać się do ginekologa. Być może konieczna będzie zmiana dotychczas stosowanego preparatu.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Lek 24+4 skałada się z 24 tbl czynnych i 4 placebo / bez leku/ menstruacja w przypadku tego typu leków najczęściej pojawia się między 3 tbl placebo a 1 nowego opakowania. Niskodawkowa antykoncepcja 24+4 u części pacjentek powoduje że menstruacje są skąpe a nawet śladowe. Jeśli nie ma Pani miesiączki należy wykonać test ciążowy w przypadku negatywnego wyniku kontynuować przyjmowanie antykoncepcji. Przy prawidłowym przyjmowaniu tabletek szansa na nieplanowaną ciążę jest znikoma. Dr Jacek Tulimowski

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy