Czy tabletki antykoncepcyjne można odstawić u osoby odbywającej stosunek?

Witam, chcę odstawić tabletki antykoncepcyjne, ponieważ ciągle źle się czuję... mam okres który trwa od początku zażywania tabletek (12 dni trwa) jest z nim różnie plamienia lub krwawienia, z każdym dniem coraz źle się czuje. Inne objawy to: wzdęty brzuszek, ból: głowy pleców, brzucha, pryszcze, ciągle bez powodu płaczę nawet jak oglądam komedie, nic mi się nie chce. - objawy ciągłego okresu... mam dość... Jednak w czasie zażywania był stosunek brałam wtedy tabletki jest 2 dni po stosunku i nadal biorę bez obaw o ciążę mogę odstawić tabletki? chce je tez odstawić bo wygląda na to ze okres będzie trwał cały miesiąc... ponieważ na 2 tyg skończy się cykl 21 dniowy i przerwa 7 dniowa to.. okres.. a mogę w tym czasie mieć zabieg a nie chce mieć okresu... co robić od razu odstawić czy po 21 dniach z ryzykiem okresu w czasie zabiegu

Lek. Katarzyna Szymczak

Z takimi dolegliwościami sugeruję raczej odstawić lek, ewentualnie skonsultować się z ginekologiem odnośnie zmiany na inny preparaty z inną dawka hormonów.
Pozdrawiam