Czy tabletki antykoncepcyjne są dobrym środkiem w leczeniu hirsutyzmu?

Od jakiegoś czasu miałam dosyć spore problemy z nadmiernym owłosieniem. Zrobiłam badania hormonów i wyszło w normie. Poprosiłam panią ginekolog o tabletki antykoncepcyjne (prawdopodobnie z racji mojego problemu). Czy te tabletki to dobre rozwiązanie? Zaczęłam dopiero brać więc nie zauważyłam jeszcze żadnych skutków ani tych dobrych ani ubocznych. I mam jeszcze jedne pytanie czy można jakoś zapobiec temu, żeby nie przytyć za dużo przy braniu antykoncepcji hormonalnej?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Zlecony przez Pani ginekologa preparat jest jak najbardziej odpowiedni w leczeniu hirsutyzmu. Efekt leczniczy zobaczy Pani dopiero za kilka tygodni.
Występowanie działań niepożądanych jest cechą osobniczą. Wiele pacjentek przy dobrze dobranym preparacie nie odczuwa żadnych dolegliwości. To samo dotyczy tycia. Proszę się zatem obserwować i w razie wystąpienia jakichkolwiek dolegliwości obniżających Pani samopoczucie zgłosić się do ginekologa w celu zmienienia preparatu. Większość objawów występuje w pierwszych 3-4 miesiącach przyjmowania tabletek. Po tym czasie samoczynnie ustępują.

Pozdrawiam