Czy tabletki antykoncepcyjne wpływają na położenie szyjki macicy?

Witam, mam 19 lat i stosuję tabletki antykoncepcyjne od pół roku. Obecnie zmieniłam tabletki na silniejsze, zażywam je od kilku dni. W tym czasie zauważyłam większe plamienie, a także wyczułam, że ścianki pochwy są bardziej miękkie. Szyjka macicy jest bardzo nisko, znajduje się w niej otwór większy niż zwykle i także jest bardzo miękka. Czy może być to spowodowane zmianą tabletek? Dziękuję z góry za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Wygląd szyjki zdecydowanie może być związany ze zmianą tabletek. Jest to tym bardziej prawdopodobne, gdyż jak sama Pani wspomina, zmieniła Pani środek na silniejszy, a zatem o innym składzie i stężeniu.

Moje wątpliwości budzi jedynie Pani krwawienie. Jeżeli nie ustąpi w ciągu kilku najbliższych dni, proszę skontaktować się ze swoim ginekologiem.

Pozdrawiam