Czy tabletki Axia mogą wpływać na zmniejszenie nadmiernego owłosienia?

Chciałabym zapytać czy tabletki Axia mogą wpływać na zmniejszenie nadmiernego owłosienia? Jestem brunetką, na całym ciele mam bardzo dużo włosków, jakiś czas temu zaczęły się pojawiać też w okolicach twarzy. Ginekolog dobrał mi lek Axia, jednak nie wspominałam wówczas, że chciałabym zredukować czy wpłynąć na owłosienie. Na razie jednak przyjmuję lek za krótko, żeby móc ocenić jego działanie w tej kwestii.

Dzień dobry, preparat ten ma słabe działanie antyandrogenne, jego wpływ na owłosienie będzie niewielki. Jeżeli owłosienie jest związane z nadmiarem androgenów, być może konieczny będzie dobór mocniejszego leku.