Czy tabletki będą działać?

Około tydzień temu pierwszy raz wzięłam "tabletkę po". Czwartego dnia od wzięcia tabletki wystąpiło krwawienie. W tym samym czasie miałam dostać okres. Więc kiedy krwawienie się pojawiło wzięłam pierwszą tabletkę z opakowania antykoncepcji hormonalnej, gdyż chciałam zacząć ją stosować. Krwawienie trwało jednak tylko 3 dni, więc nie był to normalny okres. Czy w związku z tym powinnam dalej brać tabletki i uznać to krwawienie za okres?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki antykoncepcyjne blokują krwawienie miesięczne. Efekt ten wykorzystuje się do "przesuwania" okresu tabletkami. Nic wiec dziwnego, że po rozpoczęciu opakowania krwawienie ustało. Nie widzę powodu dla którego tabletki miałyby nie działać.