Czy tabletki będą miały działanie antykoncepcyjne, gdy wezmę pierwszą nie czekając na okres?

KIlka dni temu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne. Mam nieregularną miesiaczkę i lekarz kazal mi wziąć pierwszą tabletkę nie czekając na pierwszy dzień miesiączki. Nie powiedział natomiast po jakim czasie ochrona antykoncepcyjna będzie pełna? Czy powinnam zabezpieczać sie przez całe pierwsze opakowanie przyjmowania tabletek?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Taki schemat stosowania tabletek nie jest zarejestrowany przez żadnego producenta. Odpowiedzialność za Pani ochronę powinien wziąć na siebie lekarz zalecający taki schemat stosowania. Proszę zapytać swojego ginekologa,.