Czy tabletki dopochwowe osłabiają działanie antykoncepcji?

Witam. Czy tabletki dopochwowe brane w czasie przerwy między przyjmowaniem tabletek mogą osłabić ich działanie? Nie biorę tabletek od 20 stycznia, 15 lutego dostałam okres i chce ponownie zacząć brać tabletki przy najbliższym okresie, lecz teraz przyjmuje właśnie dopochwowo. Obawiam się, że może to osłabić działanie tabletek. Czy moje obawy są słuszne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Stosowanie leków miejscowo działających nie wpływa na działanie antykoncepcji hormonalnej, pod warunkiem, że substancje czynne obu preparatów nie interreagują ze sobą. Wszelkie niezbędne informacje znajdzie Pani w ulotkach załączonych do opakowania.
Pozdrawiam