Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy tabletki działają nawet podczas 7-dniowej przerwy?

Witam, mam dwa pytania i proszę o pomoc. Po pierwsze, czy to prawda, że tabletki antykoncepcyjne zaczynają działać już od początku ich brania, jeśli rozpoczęto stosowanie pierwszego dnia krwawienia? I po drugie, czy jeśli będę kontynuować zażywanie tabletek (chodzi o drugie opakowanie) jestem tak samo chroniona podczas tej 7-dniowej przerwy? Dodam, że wcześniej nie brałam tabletek i zażywam je od ponad 2 tygodni. Z góry dziękuję za odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witaj,

tabletki zaczynają działać już od początku ich przyjmowania jeżeli rozpoczęło się w pierwszym dniu cyklu - czyli pierwszy dzień krwawienia miesięcznego i nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod np. prezerwatywy. W trakcie 7- dniowej przerwy także jesteś chroniona jeżeli przez poprzednie 3 tygodnie regularnie przyjmowałaś tabletki i rozpoczniesz kolejne opakowanie w ściśle określonym terminie.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy