Czy tabletki Euthyrox może obniżyć działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, czy coś z tych rzeczy może zaburzać działanie tabletek antykoncepcyjnych ? U ginekologa bylam miesiąc temu, zapisał mi Vibin mini, chciałam zacząć brać dopiero w tym miesiącu, w między czasie zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy i Hashimoto. Biore euthyrox 75 rano. O 12 suplement Ashwhagandha, o 14 wit D3 K2, o 16 suplement na włosy Vitapil, a o 18 bio selen cynk. Czy np kolo 20-22 mogę brać tabletki antykoncepcyjne? Czy będą działać tak jak powinny czy może jednak coś bedzie zaburzac ich działanie?

Lek. Paweł Szadkowski

Doustne preparaty estrogenów, stosowane w antykoncepcji, zwiększają stężenie Tyreoglobuliny, czyli białka wiążącego hormony tarczycy, co może powodować zmniejszenie stężenia wolnej tyroksyny w osoczu, a tym samym osłabić działanie leków stosowanych na niedoczynność tarczycy. Decyzję o stosowaniu antykoncepcji powinna Pani omówić z endokrynologiem (albo z lekarzem prowadzącym) i z ginekologiem.