Czy tabletki hormonalne wpływają na libido?

Witam . Ja nie mam zadnych problemow z sexem moge jestem zawsze gotowy:-P inaczej jest z moja partnerka. Zaczela brac tabletki antykoncepcyjne. Moze w jakims stopniu to wplywa na jej libido aczkolwiek przed stosowaniem antykoncepcji takze nigdy nie mila ochoty na sex. Twierdzi ze jest z tych kobiet ktore nie potrzebuja sexu do zycia. Nie chce jej zdradzac ale.jeli dlej tak bedzie to niestety to uczynie. Ile mozna wytrzymac taka sytuacje. czy są jakieś środki żeby pobudzić libido?

Witam,
przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej libido może ulec osłabieniu.
Takie są działania niepożądane terapii (m.in.)
Inna przyczyną może być hiperprolaktynemia ( wzrost prolaktyny)lub brak popędu - do diagnozowania u seksuologa.

Piotr Pilarski

Istnieją suplementy diety na pobudzenie libido np. Asecurella.

Pozdrawiam.