Czy tabletki mnie chroniły?

Od 1,5 biorę tabletki. Miałam 7-dniową przerwę i i pierwszą tabletkę musiałam wziąć w piątek. Ale przed jej wzięciem kochałam się z chłopakiem około godz.17.00, a tabletkę wzięłam o godz. 22.00. Od pewnego czasu odczuwam ból żołądka, małe kłopoty z wypróżnianiem i puste odbicia. Martwię się i proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Z Twojego opisu wynika, że nie jest to Twoje pierwsze opakowanie. Jeżeli zatem w ostatnim tygodniu poprzedniego blistra nie zapomniałaś o żadnej tabletce, to wspomniany stosunek był zabezpieczony.
Objawy, które opisujesz bardziej odpowiadają zaburzeniom gastroenterologicznym. Jeżeli będą utrzymywać się jeszcze przez kilka dni skontaktuj się z lekarzem rodzinnym.
Pozdrawiam