Czy tabletki mogą zatrzymać okres?

Witam. Od kilku miesiecy biore cerele, na poczatku bylo wszystko dobrze do momentu w ktorym moje miesiaczki staly sie nieregularne, najpier przez kilka miesiecy spoznialy sie okolo 2 tygodni, od 2 miesiecy sa co 2-3 tygodnie. Ostatnia miesiaczke w grudniu mialam 2 tygodnie temu i teraz znow, co gorsze przedluzaja sie , zazwyczaj okres trwal 5-6 dni, teraz jest to 8 dzien i krwawienie nadal silne jak 2 dzien. Czy to wina tabletek? Do lekarza mam termin za 3 dni. Jak moge zatrzymac okres?

Witam! Aby jednoznacznie ustalić przyczynę rozregulowania cyklu konieczne jest przeprowadzenie bezpośredniego badania ginekologicznego. Oczywiści wszystkie stosowane leki mogą mieć wpływ na występowanie tego rodzaju zaburzeń. Niestety nie istnieją żadne domowe sposoby na zatrzymanie krwawienia. Jeśli krwawienie będzie miało tendencję do nasilania się, proszę zgłosić się na Izbę Przyjęć najbliższego szpitala.