Czy tabletki mogły spowodować zwężenie pochwy?

Od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Od kilku miesięcy mamy problem z chłopakiem. Za każdym razem, kiedy mamy się kochać on nie może we mnie wejść, bo jestem strasznie ciasna, że obojgu sprawia nam to ból. Choć jestem bardzo mokra musimy poprzestać tylko na pieszczotach. Kiedy nie brałam tabletek nigdy nie mieliśmy takiego problemu. Czym może to być spowodowane?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji wydaje się, że zmniejszenie światła pochwy może wiązać się z obrzękiem jej ścian. Przemawia za tym wywiad i związek ze stosowaną antykoncepcją. Aby określić dokładną przyczynę konieczne jest badanie ginekologiczne. Zachęcam do konsultacji ginekologicznej. Być może konieczna będzie zmiana preparatu na inny.

Redakcja abcZdrowie.pl