Czy tabletki mogły wykształcić drobne pęcherzyki w jajnikach?

Witam, mam 25 lat i od około 5 lat stosuję antykoncepcję(Naraya Plus)dziś przy robieniu USG dopochwowym(moje 2 USG w życiu)dr. stwierdziła iż w obydwu jajnikach znajduję się kilka drobnych pęcherzyków. Powiedziała, że możliwe że to PCO. Przed stosowaniem tabletek moje miesiączki nie były zbyt obfite i cykle były długie 30-33 dni. Rozm. jajników to:23x11 i 26x10. Małe. Macica także.Czy to napewno PCO czy możliwe że to wywołała antykoncepcja a kiedy odstawię tabletki okaże się,że jestem zdrowa?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje znikome prawdopodobieństwo związku PCO z antykoncepcją hormonalną. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.