Czy tabletki na odchudzanie pomagają?

Mam 26 lat, 150 cm wzrostu i ważę 76 kg. Zawsze byłam osobą grubą, jednak najmniejszą moją wagą przy danym wzroście była waga 58 kg. Przed urodzeniem dziecka ważyłam 63 kg. Po porodzie moja waga zatrzymała się na 82 kg. Stosuję przez niedługi czas dietę 1000 kcal w miesiąc schudłam 4 kg, stosując przy tym aktywność fizyczną jak jazda na rowerze, jednak obecnie moja waga stoi w miejscu. Mój specjalista endokrynolog zaproponował mi terapię poprzez tabletki odchudzające na receptę, jednak obawiam się że nie jest to zbyt bezpieczne zwracając uwagę na opinię tego leku w internecie. Serdecznie proszę o radę, gdyż wiem, że to zbyt duża waga powodująca duże obciążenie dla mojego organizmu i już nie wiem jakich metod użyć przy odchudzaniu

Witam serdecznie.

Leki, o których Pani mówi są skuteczne, ale krótkotrwałe. Można na nich schudnąć, ale po zaprzestaniu ich stosowania na powrót się tyje. Lepszym rozwiązaniem będzie stosowanie przez Panią diety oraz zwiększenie aktywności fizycznej.

Proszę się nie martwić tym, że przestała Pani chudnąć. Jest to normalna reakcja organizmu na stosowanie diety. Zmniejsza się metabolizm, w wyniku czego Pani organizm nie zużywa całej energii dostarczanej wraz z dietą.

Stan ten mija, jeśli mimo wszystko utrzyma się dietę oraz wysoką aktywność fizyczną. Potrzeba na to przede wszystkim silnej woli i cierpliwości.

Nauczenie się prawidłowych nawyków żywieniowych daje rezultaty długoterminowe - zmniejsza Pani bowiem ryzyko powrotu do złego odżywiania się i efektu jo-jo.

Tabletki zmniejszają apetyt przez co zmniejsza się masa ciała, ale mają także wiele skutków ubocznych. Natomiast zdrowe odżywianie ma wpływ nie tylko na masę ciała, ale i na ogólną kondycję fizyczną, a często także psychiczną.

Życzę Pani dużo wytrwałości, proszę się nie załamywać, bo jeśli utrzyma Pani dietę oraz ćwiczenia będzie Pani dalej chudła.

Pozdrawiam serdecznie.