Czy tabletki na trądzik obniżają skuteczność środków antykoncepcyjnych?

Witam :) Od 3 tygodni używam plastrów antykoncepcyjnych. Jednak ostatnio miałam wizytę u dermatologa, który przepisał mi antybiotyk na trądzik (tetracyklina), co obniża skuteczność działania środka antykoncepcyjnego. Co mam zrobić? Przestać korzystać z plastrów? Bo i tak nie ma sensu brać hormonów skoro trzeba korzystać z dodatkowej formy antykoncepcji. Ale wiem, że potem będę chciała do nich wrócić, a nie chcę zapewnić swojemu organizmowi takich skoków hormonalnych.

Lek. Tomasz Budlewski

Najlepiej udać się do ginekologa. Proponuję stosować zarówno plastry jak i niehormonalne metody. Pozwoli to ograniczyć ryzyko ciąży, a nie zaburzy stosowania antykoncepcji.