Czy tabletki na zapalenie wątroby obniżają skuteczność antykoncepcji?

Witam, od kilku miesięcy stosuję tabletki antykoncepcyjne Q***. W związku z występującym u mnie wirusowym zapaleniem wątroby typu C, lekarz przepisał mi tabletki zawierające 100 mg K*** T***, które muszę przyjmować przez okres 2 tygodni, 3 x dziennie po dwie tabletki, następnie po jednej. Czy zmniejszają one działanie tabletek antykoncepcyjnych? Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Droga Pani!

Stosowanie podanego w zapytaniu leku nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. Do zmniejszenia jej skuteczności dochodzi jednak w przypadku chorób wątroby przebiegających z upośledzeniem jej funkcji.

Proponuję zgłosić się do swojego ginekologa w celu zbadania i omówienia z nim dalszych zaleceń dotyczących Pani antykoncepcji.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.