Czy tabletki odchudzające mają wpływ na zanik miesiączki?

Witam. Mam pewien problem, ponieważ miesiączka spóźnia mi się już dłuższy czas a mianowicie nie miałam okresu już prawie dwa miesiące. Moje cykle z reguły trwają około 40 dni a takie opóźnienie zdarzyło mi się już wczesniej dwa razy. Uprawiam seks z partnerem z prezerwatywą i on nigdy nie dochodzi we mnie. Dodam też od miesiąca chodze na siłownię i zażywam tabletki wspomagające odchudzanie. Czy mogło mieć to wpływ na przesunięcie miesiączki? Czy moge być w ciążY?

Witam. Stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcyjną - w pierwszej kolejności radziłabym więc wykluczyć ciążę. Również różnego typu suplementy diety mogły przyczynić się do opóźnienia menstruacji.