Czy tabletki odchudzające odniosą skutek?

 Witam mam 17 lat 168 i ważę 75kg. Bardzo chcę schudnąć! Tylko nie wiem od czego zacząć co powinnam jeść, jak opanować głód w szkole. Czy tabletki na odchudzanie pomogą mi? Chciała bym pozbyć się  tkanki tłuszczowej z przedramion ponieważ wygląda to jak "galaret" z ud oraz brzuch. Najbardziej dokuczają mi boczki ;/ Proszę o porady co jeść jak ćwiczyć... Z góry dziękuję pozdrawiam

Mgr Maria Kreid Dietetyk, Warszawa

Twoje BMI wynosi 26,59 i znajduje się między 90 a 97 percentylem. Oznacza to, że masz nadwagę. Powinnaś zmienić swój sposób żywienia na zdrowszy, unikając kalorycznych i tłustych produktów. Preparaty farmaceutyczne stosowane w odchudzaniu nie są przeznaczone dla dzieci i nastolatków. Dlatego nie zalecam ich stosowania.

Twoja dieta powinna wykluczyć produkty tłuste i smażone, żywność typu fast-food, słodycze, słodkie napoje gazowane i soki owocowe, przekąski typu chipsy, paluszki, krakersy itp. oraz tłuste mięsa, białe pieczywo i wszelkiego rodzaju ciasta, ciasteczka, produkty cukiernicze, słodzone desery i słodkie jogurty oraz płatki śniadaniowe na bazie płatków kukurydzianych i słodzonych cukrem lub syropem glukozowo-fruktozowym.

Zamiast tych produktów spożywaj dużo surowych warzyw. Codzienne menu powinno być bogate z mleko i przetwory mleczne (ale te nie słodzone), chude mięso i wędliny, pełnoziarniste produkty zbożowe (chleb razowy, żytni, graham, płatki owsiane, żytnie, jęczmienne bez dodatku cukru), owoce, ryby. Do przygotowywania potraw używaj olejów roślinnych dodawanych pod koniec przyrządzania.
Pragnienie możesz zaspokajać wodą mineralną, herbatą owocową lub zwykłą (bez cukru).

Postaraj się także zapewnić sobie więcej ruchu. Codziennie zaplanuj czas na min. 30 minutową aktywność fizyczną. Informacje o ćwiczeniach znajdziesz na www.abccwiczenia.pl .

Polecam zapoznanie się z artykułami
http://portal.abczdrowie.pl/przepis-na-idealne-sniadanie
http://portal.abczdrowie.pl/dieta-dla-nastolatka

Pozdrawiam