Czy tabletki odchudzające wpływają na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Czy mogę stosować tabletki odchudzajace B*** z antykoncepcją Y***?Czy mój chłopak może kończyć wytryskiem w pochwie i od kiedy? Tabletki oczywiście biorę regularnie o tej samej porze już od 3 tygodni, nie pomijam żadnej tabletki i nie wymiotuję. Biorę tabletki Y*** (dwuskładnikowa tabletka antykoncepcyjna przyjmowana w schemacie 24+4), ale chciałabym również schudnąć i nie wiem, czy mogę stosować leki antykoncepcyjne z odchudzajacymi, ponieważ nie wiem, czy wpływają one na zabezpieczenie przed ciążą. Chciałabym się tego dowiedzieć.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przyjmowany przez Panią preparat wspomagający odchudzanie najprawdopodobniej nie wchodzi w interakcje z tabletkami antykoncepcyjnymi. Proszę jednak dla pewności zapoznać się z ulotką tego specyfiku - w dziale "interakcje" znajdowałaby się stosowna informacja, gdyby mogło wystąpić obniżenie skuteczności hormonów.

Pani partner może mieć wytrysk w pochwie. Już od pierwszego dnia przyjmowania tabletek (jeśli rozpoczęła Pani od początku miesiączki) jest Pani zabezpieczona przed ciążą. Skuteczność antykoncepcji hormonalnej wynosi ok. 99% rocznie (jedna kobieta na rok zajdzie w ciążę mimo przyjmowania tabletek).

Pozdrawiam serdecznie!