Czy tabletki powiększające biust mogą mieć wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Witam serdecznie,

Czy przyjmowanie tabletek powiększających biust może mieć wpływ na działanie przyjmowanych tabletek antykoncepcyjnych?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Wskazany preparat zawiera w swoim składzie fitoestrogeny oraz izoflawony. Działanie powiększające biust jest kwestionowane, a efekty najczęściej krótkotrwałe, wynikające z działania wiążącego wodę fitoestrogenów.
Przyjmowanie wymienionego preparatu wraz z antykoncepcją hormonalną nie obniża jej skuteczności.

Redakcja abcZdrowie.pl