Czy tabletki przeciwbólowe zażyte pierwszego dnia jednocześnie z antykoncepcyjną osłabiają jej działanie?

Przechodzę ciężko okres, w pierwszy dzień okresu wzięłam kilka tabletek przeciwbólowych i w tym samym dniu o godzinie 22 wzięłam pierwszą tabletkę antykoncepcyjną. Mam pytanie, czy tabletki przeciwbólowe mogły spowodować osłabienie antykoncepcyjnych? Mogę współżyć normalnie czy lepiej, żeby dodatkowo się jeszcze zabezpieczyć? Proszę o szybką odpowiedź:*

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Lek, który Pani przyjęła nie obniża skuteczności tabletek antykoncepcyjnych. Jednak ze względu na to, że nie wiem ile dokładnie przyjęła Pani tabletek proponuję zastosowanie przez najbliższych 7 dni dodatkowego zabezpieczenia w postaci prezerwatywy.

Pozdrawiam