Czy tabletki Pyrantelum Polpharma mają wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych?

Dzień dobry, czy tabletki pyrantelum polpharma mają wpływ na działanie tabletek antykoncepcyjnych? (madinette). Znajdują się tutaj sprzeczne odpowiedzi.

Lek. Tomasz Budlewski

Nie stwierdzono interakcji miedzy podanymi lekami. Radzę jednak dla pewności dodatkowe metody antykoncepcji.