Czy tabletki są dalej skuteczne mimo tego krwawienia?

Witam. Od 2 miesięcy biore tabletki antykoncepcyjne Belara. W tym miesiacu od polowy brania tabletek dostalam plamienia a zaraz potem krwawienia jak przy miesiaczce i trwa to juz tak dlugo ze skonczylam to opakowanie zrobilam przerwe i zaczelam brac tabletki z nastepnego opakowania a krwawienie jeszcze jest, lecz juz slabsze. Nie wiem czy tabletki sa dalej skuteczne mimo tego krwawienia? I czy moze to byc dlatego ze to poczatek i organizm sie musi przyzwyczaic, czy musze odrazu isc do ginekolog.zmieniac?

Jeśli bierze Pani tabletki prawidłowo, ochrona antykoncepcyjna jest zachowana. Plamienia przez pierwsze 3 miesiące antykoncepcji są bardzo częste - proszę się nie niepokoić, o ile nie ma Pani innych objawów. Jeśli po 3 miesiącach stosowania dalej będzie problem, sugeruję konsultację z ginekologiem prowadzącym.