Czy tabletki są skuteczne?

Witam. Jeśli biorę cały czas tabletki, to czy mogę z partnerem kochać się do samego końca we mnie i gdy będziemy tak robić, to czy mogę w ten sposób zajść w ciążę? Ile czasu muszę brać tabletki, byśmy mogli dochodzić w sobie bez ryzyka ciąży?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Żadna metoda antykoncepcyjna nie zapewnia stuprocentowej pewności.
Jednakże antykoncepcja doustna stosowana regularnie redukuje ryzyko zajścia w ciążę do zupełnego minimum i jest to najskuteczniejsza metoda zabezpieczenia.
Proszę jednocześnie pamiętać, że skuteczność leków antykoncepcyjnych dotyczy jedynie okresu, w którym są one stosowane.

Pozdrawiam.