Czy tabletki są właściwie dobrane?

Mam na imię Luka i mam 20 lat. Mam taką wątpliwość. Biorę tabletki antykoncepcyjne C.... Jednocześnie są one moimi pierwszymi, nigdy wcześniej nie miałam takiej potrzeby. Przez cały pierwszy miesiąc od 13.05.2010, kiedy zaczęłam je brać, krwawiłam i dopiero jak przyszedł czas na 7 dni przerwy, czyli od 6.05 do 9.05 to przestałam krwawić w 4 dniu okresu. Okres trwał 3 dni i był bardzo bolesny i obfity jak nigdy dotąd. I dzisiaj mam wziąć I tabletkę z II-ego opakowania i mam takie pytanie czy jest możliwe, aby sytuacja się powtórzyła z tym krwawieniem ciągłym i ogólnym złym samopoczuciem i kiedy należy zdecydować się na definitywną zmianę tabletek. Jest możliwe, że mam źle dobrane tabletki i po czym to widać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej przez pierwsze 3-4 miesiące mogą występować plamienia. Nie jest to niż niepokojącego - powinno samo ustąpić z czasem. Jeśli nie ustąpi, należy się zgłosić do lekarza - najprawdopodobniej zmieni preparat na inny, zawierający większą dawkę hormonów.
Jeśli poza plamieniami występują u Pani inne przykre dolegliwości (proszę sprawdzić w ulotce leku, jakie mogą być jego działania niepożądane), to warto zgłosić to lekarzowi - można spróbować stosowania innego preparatu. Być może będzie on Pani służył lepiej.
Pozdrawiam!