Czy tabletki vibin mini są skuteczne?

witam, od kilku miesiecy biore tabletki vibin mini, biore je dosc regularnie (raz o 22, raz o 24), chcialam spytac czy ma to jakis wplyw na ich dzialanie? i jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę przy pełnym wytrysku w pochwie przy stosowaniu tych tabletek?

Lek. Paweł Szadkowski

Wskaźnik Pearla dla tabletek antykoncepcyjnych wynosi 0,2 - 0,5. Oznacza to, że 2-5 kobiet na 1000 kobiet może zajść w ciążę. Tabletki mają najniższy wskaźnik i w praktyce, jeśli stosowane są prawidłowo, ryzyko ciąży jest skrajnie małe.