Czy tabletki w pierwszym tygodniu zażywania są skuteczne?

W tym miesiącu dostałam okres 7 listopada i z tym również dniem zaczęłam brać pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych C****** (paląc przy tym papierosy). Wcześniejszy cykl trwał 28 dni, a jeszcze wcześniejszy 25. Uprawiałam seks w niedzielę tj. 14 listopada (były to dwa stosunki tzw. "przerywane"). Dzisiaj zaczęłam odczuwać lekkie kłucie w podbrzuszu, które zawsze występowało w trakcie jajeczkowania. Jeśli chodzi o śluz nie jestem w stanie określić, ponieważ wczoraj przyjęłam dopochwowo. Przyznam, że troszkę się stresuję, czy jest duże ryzyko ciążą? Kiedy najszybciej będę mogła to sprawdzić? Z góry dziękuję o odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Skoro rozpoczęła Pani przyjmowanie preparatu w pierwszym dniu miesiączki i robiła to prawidłowo, nie widzę powodów do obaw, po 7-dniach zażywania. Na pewno należy wykonać test ciążowy przed rozpoczęciem kolejnego opakowania, gdyby nie pojawiło się krwawienie z odstawienia.