Czy tabletki wyregulują cykl i pomogą zajść w ciążę?

Witam . Biore metformina 500 na poprawienie płodnosci ... ze wzgelu ze nie mam miesiaczki od 4 miesiecy przez wysoki testosteron ... A staram sie o dziecko ... i teraz pytanie czy to jest normalne ze tak zle sie po tym czuje ... biegunka i mdlosci a wzielam zaledwie jedna tabletke :( a co bedzie jak bede brala 3 tab dziennie :( teraz mam tydzien po 1 tab 2 tydz po 2 tab i 3 tydz po 3 tab i taka dawka zostanie ... czy te tabletki pomoga w regulacji cyklu i zajsciu w ciaze ?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeśli objawy są nadal proszę koniecznie zgłosić się do lekarza prowadzącego leczenie