Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy tachykardia może być spowodowana stresem?

Mam stwierdzona tachykardie zatokowa.Beta blokerow nie toleruje.Wdrozono iwabydryne.Niby jest ok ale co jakis czas tachykardia wystepuje.Jestem tez nerwowa i zyje w ciaglym stresie.Czy jest mozliwe ze taka tachykardia jest wynikiem stresu i dlatego leki nie dzialaja .
KOBIETA, 38 LAT 8 miesięcy temu

Stres a zawał serca

Nadmiar obowiązków, presja czasu, dynamiczne życie, powodują życie pod ciągłym stresem. Jego długotrwałe działanie niesie destruktywny wpływ na nasze zdrowie. Warto jednak pamiętać, aby nie obarczać stresu winą za rozwój wszystkich chorób, gdyż inne czynniki, mają w tym o wiele większy udział.

Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania

W grupie tachyarytmii zatokowych wyróżnia się kilka jednostek chorobowych o rożnym mechanizmie, przebiegu klinicznym i rokowaniu. Nie wiem więc co konkretnie miała pani na myśli. Przykładowo jeśli chodziło pani o 'nieadekwatną tachykardię zatokową', która najczęściej występuje u kobiet w średnim wieku, to jej przyczyną jest wzmożony automatyzm węzła zatokowego i jego nieprawidłowa regulacja autonomiczna (można więc wnioskować, że stres może nasilać arytmię, ale raczej nie jest jej przyczyną).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy