Czy tak długo trwająca gorączka może być niebezpieczna?

dzień dobry, mój tato ma od prawie 3 tygodni gorączkę dodam bo uważam że to ważne pod koniec sierpnia miał angioplastyka tętnicy udowej, ma też chorobę wieńcową 10 lat temu miał zawał, lekarz rodzinny leczył go antybiotykiem po 14 dniach trafił do szpitala pobrano krew i mocz na posiew. z moczu wynik był ujemny z krwi ma powtórzony, stale gorączkuje 39,8 stopni, co może mu dolegać, domyślam się ze to zakażenie krwi bakterią, czy tak wysoka gorączka i tyle trwająca jest niebezpieczna dla życia.

Lek. Michał Lenard

Możliwe, że jest to sepsa, czyli bakteryjne zakażenie krwi. Jest to stan groźny dla życia, wymaga intensywnego leczenia. Pacjent powinien pozostawać pod opieką lekarzy w szpitalu i stosować się do ich zaleceń. Pozdrawiam!