Czy tak gwałtowne przejście na mleko modyfikowane może zaszkodzić dziecku?

corka kończy 3 msc.Od kilku dni podczas karmienia plakala, nie sadzilam, że nie leci mleko. od przystawienia piersi do momentu aż zaczęla jeść mijało troche czasu, musiała ok. 5 min possać i dopiero słyszałam jak porządnie ssie i pije mleko. Karmienie trwało krócej niż zawsze ale wyglądało na to, że sie najadała.. do dziś. Wzięłam laktator by sprawdzić ilość mleka i okazalo sięze nic nie leci, dlatego plakala. Podalam mleko modyfikowane, czy tak gwaltowne przejscie może zaszkodzić dziecku?

Dobry wieczór,
jeśli istnieje konieczność dokarmienia lub po prostu nakarmienia dziecka podajemy mieszankę modyfikowaną. Jeśli dziecko jest zdrowe, a problemem jest nie wystarczająca ilość pokarmu naturalnego, nie grozi to żadnymi niekorzystnymi następstwami. Doradzałabym jednak dalsze próby podtrzymywania laktacji przez systematyczne przystawianie dziecka do piersi.