Czy tak naprawdę jestem uzależniona od słodyczy?

Ważę 55,5 kg, wzrost 160 cm, wiek 23 lata, kobieta. Jem dużo słodyczy (codziennie), tak naprawdę, to jestem od nich uzależniona, nie mogę sobie z tym poradzić:( Już wiele razy próbowałam ograniczać, ale mi to zbytnio nie wychodzi, wytrzymam jeden góra dwa dni i znowu mnie ciągnie, normalnie dostaje świra, gdy nie zjem czegoś słodkiego. „Dzień bez słodkiego to dzień stracony” A brzuch coraz większy! Proszę o pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Polecam wizytę u dietetyka, w celu analizy Pani nawyków żywieniowych. Być może chęć na słodycze wynika np. z długich przerw między posiłkami, a organizm „traktuje” słodkości jako źródło „szybko dostępnej energii”.

Pozdrawiam