Czy tak podzieloną drugą połowę tabletki mogę normalnie przechowywać?

Witam serdecznie. Przyjmuję lek azitrolek 500 na zapalenie zatok. Mam bardzo wrażliwy żołądek, dlatego zdecydowałam się na dawkowanie 1*500, 4*250. W opakowaniu jest 3 tabletki po 500mg. W Ulotce jest informacja, że tabletki można dzielić (mają specjalną podziałkę). Jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy tak podzieloną drugą połowę tabletki mogę normalnie przechowywać i przyjąć dnia następnego, bez żadnej utraty wartości, właściwości...? Będę wdzięczna za wyjaśnienie. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Po pierwsze - dawkowanie należy omówić z lekarzem prowadzącym. Samodzielne modyfikowanie dawkowania może skutkować obniżeniem skuteczności antybiotykoterapii oraz zwiększeniem ilości szczepów opornych. Jeśli chodzi o przechowywanie leków to można to robić w tym samym blistrze i opakowaniu lub w specjalnych opakowaniach na leki dostępnych w aptece.