Czy tak schudnę?

Witam! Mam 16 lat i ważę 79 kilo. Mam insulinodporność i w mojej rodzinie występuje nadwaga. Bardzo chciałabym schudnąć do początku czerwca ok. 10-15 kilo. Nie wiem czy jest to możliwe? Chciałabym zapytać co miałabym robić i jakie produkty spożywać? Postanowiłam nie jeść słodyczy, nie pić słodzonych napojów typu soki itd. oraz wyeliminować cukier z herbaty i innych napojów. Czy możliwe jest chudnięcie 2 kg tygodniowo przy gwarantowanych 90 minutach wysiłku fizycznego, które zapewniają mi lekcje WF oraz dodatkowej aktywności fizycznej w domu? Bardzo lubię serki homogenizowane oraz inne produkty mleczne, typu: ryż na mleku czy inne mleczne smakołyki. Czy powinnam je ograniczyć oraz czy powinnam zrezygnować z musli? Bardzo proszę o pomoc. ;) Pozdrawiam!
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Tak jak piszesz warto jest zrezygnować ze słodyczy i słodkich napojów, szczególnie przy insulinooporności. Powinnaś również unikać produktów typu fast-food oraz tłustych potraw. Warto również zwrócić uwagę na ilość spożywanych warzyw (przynajmniej 5 porcji).
Nie rezygnuj z produktów mlecznych, jednak zwróć uwagę na zawartość tłuszczu i cukru, powinna być jak najniższa.

Aktywność fizyczna zwiększa wrażliwość na działanie insuliny, dlatego jest dla Ciebie szczególnie polecana. Codziennie powinnaś ćwiczyć przynajmniej 30 minut.

Nie wiem, jakiego jesteś wzrostu, dlatego nie potrafię ocenić, czy powinnaś się odchudzać. Jednak mimo to warto, abyś zaczęła odżywiać się według zdrowych nawyków, o których informacje znajdziesz w artykule http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki-piramida-zdrowego-zywienia.

Pozdrawiam.