Czy tak wygląda krwawienie z odstawienia przy zmianie pigułek?

Tabletki antykoncepcyjne biorę od 2,5 roku. Ze względu na nasilające się w czasie 7-dniowej przerwy migrenowe bóle głowy zmieniono mi pigułki. Nowe pigułki zaczęłam brać następnego dnia po skończeniu starych, czyli bez 7-dniowej przerwy. W trzecim tygodniu brania nowych pigułek pojawiły się plamienia, które mimo zakończenia i przerwy w braniu nie ustąpiły. Wydzielina jest bardzo skąpa, raczej brązowa i tylko czasem z niewielką domieszką krwi. Czy plamienia mogły się skończyć i pojawiło się od razu krwawienie z odstawienia? Jak to rozróżnić? Czy tak może wyglądać krwawienie z odstawienia w przypadku nowych pigułek? Pytam, bo nie było żadnej przerwy w plamieniu, trwają od 2 tygodni. W czasie brania 2 opakowań pigułek z rzędu nie miałam wymiotów ani biegunek, nie brałam też innych leków. Sądzę, że ryzyko ciąży jest małe, ale czy dla pewności przed rozpoczęciem następnego opakowania wykonać test ciążowy?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Tabletki antykoncepcyjne mają działania niepożądane. Należą do nich m.in. plamienia śródcykliczne, brak krwawienia z odstawienia. Plamienia śródcykliczne powinny ustąpić po 3-4 opakowaniach tabletek. Natomiast gdyby kolejne krwawienie z odstawienia się nie pojawiło konieczna będzie konsultacja ginekologiczna. Być może wskazana  będzie kolejna zmiana tabletek na inne.
Przed następnym opakowaniem tabletek należy wykluczyć ciążę.
Pozdrawiam