Czy taka dieta jest zdrowa?

Czy jedzenie bułki z jogurtem owocowym (jogobella light) jest zdrowe? Często to jem na II śniadanie ponieważ jest sycące. Próbowałam jeść z jogurt z płatkami, ale syciło mnie to na bardzo krótko. A jogurty naturalne smakują dla mnie jak śmietana. A może by tak jeść te jogurty z chrupkami kukurydzianymi? Czasem jem też pudding finezja waniliowy z bułeczką (kajzerką). Czy jedzenie bułek (kajzerek) z jogurtami jest wskazane? Czy to jest zdrowe? Czy od tego przytyje?
ponad rok temu

Witam serdecznie,

wszystko zależy od tego jaki jogurt i jaki rodzaj pieczywa wybierzesz.

Większość jogurtów owocowych można nazwać deserami, ponieważ zawierają sporo cukru, zagęstników, czy innych wypełniaczy. Można sobie pozwolić na nie od czasu do czasu, choć idealnym rozwiązaniem byłoby dodanie do jogurtu naturalnego kilku sztuk świeżych (np. banan, jabłko, brzoskwinia, truskawka) lub suszonych owoców (np. śliwka, żurawina, morela), czy niewielkiej ilości miodu.

A może będzie Ci smakował kefir lub maślanka - spróbuj od czasu do czasu zastępować nimi jogurty.

Jeśli chodzi o pieczywo, to powinnaś wybierać razowe np. chleb razowy, bułki grahamki lub żytnie, które mają więcej błonnika i składników mineralnych niż białe pieczywo powstające z oczyszczonej i pozbawionej wartości odżywczych mąki. Pieczywo razowe chroni przez zaparciami, poprawia trawienie, daje uczucie sytości na dłużej i nie powoduje gwałtownych skoków poziomu cukru we krwi.

Płatki kukurydziane również nie są wskazane, ponieważ zawierają sporo cukru, soli i innych dodatków. Po nich również szybko może pojawić się uczucie głodu. Lepsze będą płatki razowe owsiane, jęczmienne, żytnie itp lub gotowe owsianki, czy musli.

Tutaj znajdziesz informacje o zaletach pieczywa razowego:
http://portal.abczdrowie.pl/produkty-zbozowe-a-dieta

oraz pomysły na zdrowe i smaczne śniadanie:
http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta

Pozdrawiam